Користувачі про Автоекзаменатор

ПрАТ "Азот"

Одна з важливих задач – підтримка високого рівня компетентності персоналу у сфері охорони праці. Цю задачу успішно вирішує Навчальний центр, в якому проходять навчання з охорони праці фахівці відділів управління, начальники цехів та їх заступники, механіки, енергетики, фахівці служби КВПіА, начальники відділень, змін, майстри та інші. Для навчання і перевірки знань в Навчальному центрі використовують Автоекзаменатор «Охорона праці».

Ігор Михайлович Негробов, керівник Навчального центру ПрАТ "Азот"

ПрАТ «АЗОТ» придбав в НВП «Протек» Автоекзаменатор з готовими навчальними матеріалами за 68 нормативними документами. До складу навчальних матеріалів входять тексти документів і тестові завдання до них. Навчальні матеріали за 10 нормативними документами фахівці навчального центру розробили самостійно і додали їх до бази даних Автоекзаменатора за допомогою програми «Редактор навчальних матеріалів». Це такі нормативні документи як: Закон України «Про об’єкти підвищеної небезпеки»; НПАОП 0.00-1.65-88 «Правила безопасности при производстве и потреблении продуктов разделения воздуха (ПБПРВ-88)», НПАОП 24.0-1.21-14 «Правила безпечної експлуатації наземних складів синтетичного рідкого аміаку», а також «Оцінка рівня підготовленості кандидата на посаду начальника зміни цеху з виробництва аміаку IV черги (А-5)», «Інструкція з охорони праці апаратнику конверсії виробництва аміаку IV черги (А-5)», та інші.

Для кожної категорії персоналу співробітниками навчального центру було створено навчальні програми, в які увійшли навчальні матеріали за тими нормативними документами, додержання яких входить до функціональних обов’язків працівників. Як правило в навчальну програму включено навчальні матеріали із 20 – 30 нормативних документів.

В навчальному центрі слухачі навчаються протягом 2-х тижнів. Зазвичай в 1-ий тиждень проходять лекції, які читають фахівці ПрАТ «АЗОТ», а на наступному тижні – з понеділка по четвер – слухачі проходять самопідготовку на Автоекзаменаторі. Кожний працівник навчається на Автоекзаменаторі біля 16 годин. В п’ятницю проводиться іспит на Автоекзаменаторі.

Після успішної здачі іспиту працівник проходить перевірку знань в екзаменаційній комісії ПрАТ «АЗОТ» з питань охорони праці, техногенної та пожежної безпеки. Комісія розглядає протокол тестування на Автоекзаменаторі, підписаний особисто слухачем та начальником навчального центру, і проводить перевірку знань за переліком питань з охорони праці. За результатами перевірки знань та звіту про тестування комісія приймає рішення про допуск працівника до самостійної роботи.

ГРУПА ДТЕКОсновний інструмент навчання й перевірки знань працівників — інформаційна комп’ютерна система ПРОТЕК. У її основу входять різні програми в галузі охорони праці, що включають як законодавчі, так і корпоративні вимоги. 2016 року навчання та перевірку знань із використанням програми ПРОТЕК пройшли 36,5 тис. осіб.

Детальніше...

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ГЛИНОЗЕМНИЙ ЗАВОД,

Один з методів зниження виробничого травматизму - навчити працівників виконувати свою роботу безпечно. На Миколаївському глиноземному заводі для цього вирішили використовувати сучасні технології електронного навчання - програмний комплекс «Автоекзаменатор« Охорона праці».

АТ "ЗАПОРІЖГАЗ"Руководители предприятия считают целесообразным использование современных методов в процессе обучения, ведь польза от них двойная: улучшаются знания работников, а стоимость обучения снижается. Ежегодно у Запорожагаза были немалые расходы на мероприятия по соблюдению нормативных требований в сфере ОТ. В такой ситуации использование программного обеспечения Автоэкзаменатора – это еще и способ качественно и с минимальными затратами соблюдать требования НПАОП.

Детальніше...

ПрАТ «Філіп Морріс Україна» "Філіп Морріс" – одне з перших в Україні підприємств, що запровадили навчання за допомогою програмного комплексу Автоекзаменатор «Охорона праці». Програма є ідеальною для дистанційного навчання керівників, а також працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки.
Вадим Афонін, фахівець з навчання охорони праці та промислової безпеки, представник ПрАТ «Філіп Морріс Україна» з охорони праці:" Філіп Морріс» – одне з перших в Україні підприємств, що запровадили навчання за допомогою програмного комплексу Автоекзаменатор «Охорона праці». Програма є ідеальною для дистанційного навчання керівників, а також працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки. Таких співробітників у компанії дуже багато, у них складний графік роботи. Автоекзаменатор дає їм змогу самостійно навчатися у зручний для них час. Крім того, ми використовуємо його для попередньої самопідготовки та для перевірки знань працівників перед їхнім навчанням в інших організаціях. Ще років десять тому навички роботи на комп’ютері мали небагато працівників, що заважало швидкому розвитку дистанційного навчання. Нині комп’ютерна грамотність – уже не є проблемою для людей більш старшого віку, тому до навчання на Автоекзаменаторі залучаються сотні співробітників. В умовах карантину я також постійно працюю з людьми, контролюю навчальний процес. Тобто коронавірус для нас – не перепона. Цінним є те, що під час самостійного навчання співробітники глибше досліджують матеріал, порівнюють норми і стандарти вітчизняні та міжнародні, яких дотримується компанія, часом знаходять певні розбіжності та пропонують цю тему до обговорення. Усе це разом допомагає вдосконалювати СУОП підприємства. Важливо також, що Автоекзаменатор дає змогу заощаджувати кошти, які можна спрямувати на реалізацію заходів з поліпшення умов праці та безпеки робочих місць.
АТ "Одеський припортовий завод "

Уже более 10 лет на АО "ОПЗ" работает автоматическая система обучения и экзаменования сотрудников завода по вопросам охраны труда.

Один раз в три года аттестацию своих знаний проходят все начальники структурных подразделений завода и работники в категории “профессионалы‟ и “специалисты‟. Также программа позволяет ежегодно проверять знания сотрудников, выполняющих работы с повышенной опасностью.

При введении карантина автоэкзаменатор, как отмечают специалисты, стал особым помощником. С прошлого года проверка знаний работников была налажена дистанционно. Каждый, не выходя из своего кабинета, смог подготовиться и сдать экзамен.

Детальніше...

Оксана Регусевич, инженер отдела охраны труда и техногенно-экологической безопасности АО ОПЗ

Благодаря данной программе за одну проверку можно оценить знания порядка 20 нормативных документов. Для нашей работы автоэкзаменатор стал многофункциональным инструментом, который позволяет экономить время и финансовые ресурсы. В течение года разработчики программы обновляют все базы согласно изменениям в законодательстве. Преимуществом является также то, что работник завода может подготовиться к экзамену у себя на рабочем месте просто включив программу.ПрАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО»
Подготовка персонала происходит следующим образом:Шаг 1. Самоподготовка без компьютера. Автоэкзаменатор выводит на печать перечень нормативных документов и вопросов, подобранных в соответствии с учебной программой для конкретного работника. Работник готовится.Шаг 2. Самоподготовка на Автоэкзаменаторе. Работник работает на компьютере, отвечая на вопросы и доучивая нормативные документы. Самоподготовка начинается за 2-3 недели до тестирования и занимает в среднем от 2 до 4 часов.Шаг 3. Тестирование на Автоэкзаменаторе. Его можно проводить не раньше, чем за неделю до проверки знаний комиссией. Каждому работнику компьютер формирует свой тест. Автоматически выставляется оценка и формируется отчет о тестировании. Если тест не сдан, - работник после дополнительной подготовки сдает новый тест.Шаг 4. Проверка знаний комиссией. На комиссию допускаются только работники, сдавшие тесты. Комиссия, изучив отчеты о тестировании, задает или не задает работнику дополнительные вопросы и принимает решение о его допуске к работе.
Т.А.Савицкая, ведущий инженер по охране труда ОАО «Укргидроэнерго»:
– Важнейшее звено в системе управления безопасностью производства – подготовка персонала в области охраны труда. С 1998 года применяем Автоэкзаменатор «Охрана труда», разработанный НПП «Протек». Это компьютерная программа установлена на всех девяти электростанциях, входящих в состав ООО «Укргидроэнерго».Подготовка персонала происходит следующим образом:Шаг 1. Самоподготовка без компьютера. Автоэкзаменатор выводит на печать перечень нормативных документов и вопросов, подобранных в соответствии с учебной программой для конкретного работника. Работник готовится.Шаг 2. Самоподготовка на Автоэкзаменаторе. Работник работает на компьютере, отвечая на вопросы и доучивая нормативные документы. Самоподготовка начинается за 2-3 недели до тестирования и занимает в среднем от 2 до 4 часов.Шаг 3. Тестирование на Автоэкзаменаторе. Его можно проводить не раньше, чем за неделю до проверки знаний комиссией. Каждому работнику компьютер формирует свой тест. Автоматически выставляется оценка и формируется отчет о тестировании. Если тест не сдан, - работник после дополнительной подготовки сдает новый тест.Шаг 4. Проверка знаний комиссией. На комиссию допускаются только работники, сдавшие тесты. Комиссия, изучив отчеты о тестировании, задает или не задает работнику дополнительные вопросы и принимает решение о его допуске к работе.Наш опыт эксплуатации Автоэкзаменатора показал, что его применение способствует повышению уровня знаний работников, обеспечивает независимое тестирование, облегчает труд специалистов как по организации подготовки, так и в процессе проведения проверки знаний.АТ “Харківобленерго”

В АТ “Харківобленерго” використовують Автоекзаменатор "Охорона праці" у конкурсі з професійної майстерності між оперативно-виїзними бригадами районних відділень.

Під час другого етапу конкурсу, який проводився у жовтні 2020 року учасники демонстрували знання діючих правил, інструкцій та норм. Перевірку знань проходили по 2 чоловіки з кожної команди. У програмному комплексі “Автоекзаменатор” ставилося по 20 запитань, за кожну правильну відповідь нараховувалося по 1 балу. Крім того, можна було отримати за розгорнуту письмову відповідь на питання додаткового білету ще 5 балів. Детальніше...